Kúpanie & Wellness

Malá Fatra ponúka široké možnosti pre kúpanie a wellness. Ak patríte k tým, ktorí radi relaxujú pri vode, alebo vo vode, dovolenka v Malej Fatre určite naplní vaše predstavy.

V Žiline môžete vyskúšať služby mestskej krytej plavárne. Zaplávať si môžete v krytom 50 metrovom bazéne, ktorý bol vybudovaný ako prvý krytý bazén vo vtedajšom Československu.

V Žiline a v Terchovej ponúkajú wellness služby viaceré hotely.

Relax centrum žilinského hotela Dubná Skala vám zaručuje istú regeneráciu po namáhavom dni. Wellness zóna hotela Villa Nečas vám garantuje nikým nerušený oddych s príjemným osvetlením a relaxačnou hudbou.

Kneippov kúpeľ, tepidárium, bylinkovú saunu či soľnú saunu nájdete v krásnom wellnesse hotela Rozsutec vo Vrátnej. Relax pre celú rodinu ponúka aj Terchovec v Terchovej. Zaplávať a oddýchnuť si môžete v plavecko-relaxačnom bazéne. Okrem neho tu nájdete aj detský bazén, masážno-relaxačný bazén, vaňové vírivky, fínske sauny a parnú saunu.

Pre rodiny je k dispozícii aj obľúbené letné kúpalisko v Aqua Eden Stráňavy.


Kúpanie & Wellness

Wellness hotela Rozsutec

Útek od každodennej rutiny, čistá hlava, skutočný oddych a nádherný výhľad na vrchy Malej Fatry priamo z bazéna či lehátka- také je wellness centrum v hoteli Rozsutec. Útulné prostredie v zemitých farbách, kde sa budete cítiť ako doma. Počas letných mesiacoch oddychujte na slnečných lúčoch vonkajšej terasy a započúvajte sa do zvuku zurčania neďalekého lesného potôčika – dokonalá predstava oddychu vo Vrátnej doline. Čo poviete?

Bazén s protiprúdom, vírivka a saunový svet

Hneď pri schádzaní schodíkov vám do oči udrie bazén s protiprúdom. Zrelaxujte vo vírivke s masážnymi triskami a neskôr navštívte saunový svet. Fínska sauna, uvoľňujúca combi sauna, soľná sauna a bylinková sauna – skutočne sa netreba báť, že si nevyberiete z bohatej ponuky saunového sveta. Po uvoľnení a prekrvení tela si doprajte zážitok z masáže.

Verte nám, že z Wellness hotela Rozsutec odídete ako nový človek s úsmevom na perách.

Adresa: Wellness hotel Rozsutec *** , Vrátna dolina, 013 06 Terchová

Web: www.hotelrozsutec.sk

Otváracie hodiny:

Bazén a vírivka:Pondelok:15:00 - 22:00
Utorok - Nedeľa:12:00 - 22:00
Saunový svet:Pondelok: 15:00 - 22:00
Utorok - Štvrtok:14:00 - 22:00
Piatok - Nedeľa:12:00 - 22:00

Kúpanie & Wellness

Wellness hotela Diery ***

Jedno z najnovších wellness centier ponúka hotel Diery. Predstava, že po náročnej túre si dobijete energiu v moderne zariadenom wellness centre vás donúti prísť.

Zohrejte sa v saune

Vyberte si z ponuky fínskej sauny, infra sauny a parnej sauny. Zlepšite svoju imunitu, detoxikujte svoj organizmus a hlavne si vychutnajte oddych pri relaxačných tónoch wellness hudby. Po saunovaní sa nezabudnite ochladiť vedrom ľadovej vody.

Uvoľnite sa vo vírivke či na masáži

Dokonalé uvoľnenie tela dosiahnete aj pobytom vo vírivke. Za krátku dobu budete cítiť uvoľnenie stuhnutých svalov a celkové prekrvenie organizmu. Šikovné ruky maséra dokážu robiť čary, presvedčte sa o tom výberom jednej z ponúkaných masáži. Ľutovať nebudete.

Adresa: Hotel Diery ***, Biely Potok 664, 013 06 Terchová, Slovensko

Web: www.hotel-diery.sk

Otváracie hodiny:

Pondelok - Nedeľa:14:00 - 22:00

Kúpanie & Wellness

Mestská plaváreň Žilina

Mestská krytá plaváreň Žilina vám ponúka to pravé osvieženie počas dovolenky na Slovensku. Aj leto v meste môže byť príjemné. Aj zima v meste môže byť príjemná.

Vedeli ste, že práve Žilina bola prvým mestom v Československu, ktoré sa mohlo chváliť 50 metrovým olympijským bazénom?

Relax v saune alebo na masáži

V priestoroch plavárne môžete využiť saunu alebo sa zveriť do rúk skúseným masérom. Nájdete tu aj predajňu a požičovňu potápačskej výstroje, klub športového potápania či plaveckú školu.

Leto plné zábavy

Počas letných mesiacov sa môžete schladiť v 2 vonkajších bazénoch (dĺžka 50 m) a deti určite poteší detský bazén. Jedno orosené alebo nanuky do ruky nájdete v stánkoch s občerstvením. Najlepšie opálenie vzniká pri hre volejbalu. Jedno volejbalové ihrisko nájdete i vo vonkajšom areáli mestskej plavárne.

Adresa: Mestská krytá plaváreň Žilina, Vysokoškolákov 1765/8, 01008 Žilina

Web: www.plavarenzilina.sk

Otváracie hodiny:

www.plavarenzilina.sk/program

Kúpanie & Wellness

Kúpalisko Stráňavy

Kúpalisko Stráňavy predstavuje výborné osvieženie pre celú rodinu v podhorí Malej Fatry. Deti sa určite potešia a do sýtosti vyšantia. Bude na Vás čakať veľký plavecký bazén a detský bazén s teplotou vody 24 – 26° C. Určite Vás poteší aj pestrá ponuka jedál a nápojov. Pre záujemcov o ubytovanie je k dispozícii penzión s kapacitou 70 lôžok a chatka pre 8 osôb. Kúpalisko je k dispozícii v letných mesiacoch.

Adresa: Kúpalisko Stráňavy, 013 25 Stráňavy

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.