Gazdovské dvory – mini ZOO

Deti zvieratká milujú. Zájdite s nimi počas vašej dovolenky v Malej Fatre do niektorého z gazdovských dvorov. Hospodárskym zvieratkám, ktoré tam môžu vidieť sa určite potešia.

Mini ZOO vo Vrátnej

Aj pri reštaurácii Starý Majer vo Vrátnej doline sa nachádza miesto, kde chovajú zvieratká. Nájdete tu zajačiky, pávy, sliepky, bažanty, kačky ale aj ovečky. Nachádza sa tu aj nádherné jazierko, v ktorom chovajú pstruhov.

Viac informácií nájdete na stránkach hotela Rozsutec.

Gazdovský dvor Žilina

V Žiline, pár minút z centra chovajú v mestskej časti Budatín (Železničná ulica) poníky, zajačiky, sliepky, morky, kozičky, rôzne druhy prasiatok, kozliatka, kačky, húsky a ďalšie hospodárske zvieratká. Gazdovský dvor je miesto, kde môžete zvieratká nielen vidieť, ale sa ich aj dotknúť. Okrem toho si deti si môžu vyskúšať jazdu na poníkoch.

Viac informácií ako aj vašu návštevu vopred nahláste na tel. čísle: +421 (0)905 505 712.

Mini ZOO Žilina

V žilinskej Mini ZOO si každý nájde kúsok sveta zo živočíšnej ríše, ktorý by rád spoznal. Morčatá, králiky, vtáky,dikobrazy, mini prasiatka, nosáľa, korytnačky, leguány. Chovajú tu dokonca aj hady. Mini ZOO môžete navštíviť počas Dňa otvorených dverí, ktorý sa organizuje každú nedeľu. Podmienkou je ohlásiť sa vopred.

Viac informácií nájdete na stránkach Mini ZOO Žilina.

Ranč v autocampingu Belá – Nižné Kamence

Priamo v areáli autocampingu, ktorý sa ako jediný slovenský kemping umiestnil v prevej desiatke ankety Kemp roka 2011 je vybudovaný nádherný ranč. Nájdete v ňom ovečky, kozičky, hydinu ale aj exotické vtáctvo. Odvážnejší sa môžu povoziť na koníkoch priamo v areáli, prípadne po dohode aj v okolitej prírode.

Viac informácií nájdete na stránkach autocampingu Belá – Nižné Kamence.

Diviačia obora v Terchovej

V Štefanovej (časť Terchovej) nájdete aj diviačiu oboru. Vedie k nej cestička a preto si môžete pozrieť diviaky skutočne z blízka. Okrem toho, že sú miestnou atrakciou, slúžia poľovníkom počas skúšok poľovníckych psov.

Viac informácií nájdete na stránkach Terchová pre všetkých.

Mini ZOO v Terchovej

Hotel Gold v Terchovej má vo svojej Terchovskej záhrade v mesiacoch máj až september pripravené Mini ZOO. Na vašu návštevu sa tešia zajačiky, ovečka, kozička, sliepočky, húsky, domáce aj divé kačičky. Môžete sa povoziť aj na poníkovi a vyskúšať si môžete aj kŕmenie zvieratiek.

Viac informácií nájdete na stránkach hotela Gold.

Ranč v Brodne

Areál ranča sa nachádza 5 km od Žiliny, v miestnej časti Brodno. Ponúka vám príjemný relax v krásnom prostredí, v ktorom sa nudiť určite nebudete. Môžete si zajazdiť na poníkoch či koňoch, s ktorými môžete vyjsť aj do okolitej prírody. Ranč ponúka aj minizoo a zvernicu, v ktorých nájdete ovce, kozy, srnky, opicu, lamu a dokonca aj tigra a leva.

Viac informácií nájdete na stránkach Ranča v Brodne.

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.