Šport & Aktivity

Tá pravá dovolenka v Malej Fatre sa nemôže obísť bez poriadnej dávky zábavy a nezvyčajnej športovej aktivity. Po kilometroch v nohách, keď už poznáte turistické chodníčky ako svoju dlaň – je čas vybrať si niektorú z aktivít, pri ktorej vám stuhne krv v žilách alebo naopak zažijete množstvo zábavy.


Šport & Aktivity

Splavovanie a rafting

Čo hovoríte na spojenie studenej rozbúrenej vody a pocitu? Páči sa vám predstava vyskúšať si silu vody, ktorá sa s vami nebude maznať? Spestrite si dovolenku jedinečným adrenalínovým zážitkom – splavovaním alebo raftingom na rieke Váh alebo Orava. Vyskúšajte splaviť najkrajšie úseky rieky Orava alebo Váh. Vašimi sprievodcami budú kvalifikovaní inštruktori, vďaka ktorým si odnesiete cenné zážitky. Pre najväčších odvážlivcov máme v ponuke divokú rieku Bela. Podarí sa vám ju skrotiť?


Šport & Aktivity

Kolobežky

Novinka v oblasti adrenalínu. Ekologické trávenie voľného času, ten správny adrenalín a vietor vo vlasoch – kolobežky v Terchovej nemožno nevyskúšať. Po príjemnej turistike sa priam ponúka táto novodobá forma zábavy vhodná pre všetky vekové skupiny. Vy a vaše deti si ju zamilujete.

Vyberte si jednu z trás, ktoré môžete absolvovať. Či už sa rozhodnete pre náročnejšiu trasu z Chata Vrátna– spodná hranica kabínkovej lanovky alebo miernejší variant Štefanovej – parkovisko zažijete jazdu plnú adrenalíny a zábavy v obkolesení vrchov Malej Fatry.

Špeciálne upravené kolobežky

Kolobežky, ktorými sa môžete zviezť sú špeciálne upravené. Majú zväčšenú konštrukciou, ich kolesá sú prispôsobené jazde po kľukatom horskom teréne a zosilnené brzdy vám dovolia ísť tak rýchlo, ako si sami zvolíte. Samozrejmosťou je prilba pre každého pretekára. Je už len na vás akú rýchlosť si vyberiete -pôjdete krokom alebo ako sa hovorí „dupnete na pedál“?

Adresa: Vrátna free time zone, Starý dvor, 013 06 Terchová

Web: www.vratna.net

Telefón: +421 905 906 244


Šport & Aktivity

Kabínková lanovka Vrátna – Chleb

Zimná lyžovačka, turistika na jeden z vrcholov Malej Fatry alebo príjemný výlet s rodinou – využitie kabínkovej lanovky je celoročné. Jedna z najvyhľadávanejších turistických atraktivít je určená pre turistov, ktorí si chcú ušetriť nohy, lyžiarov, snowboardistov a iných výletníkov kochajúcich sa nádhernými výhľadmi na dolinu a okolité hory.

Adresa: Starý Dvor, stredisko Vrátna Malá Fatra

Telefón: +421 903 266 231

Otváracie hodiny:

Infocentrum:Od 8:30 do 15:30 hod.

Festa Club Terchová

Športový klub so širokou ponukou aktivít pre malých i veľkých, ženy i mužov, skrátka pre každého milovníka športu a pohybu. Tenis, futbal, volejbal alebo minigolf – tak čím začnete? Pri nepriaznivom počasí vám poskytne útočisko krytá terasa s možnosťou občerstvenia. Zahrajte sa s deťmi v detskom kútiku. Festa Club Terchová každoročne organizuje tradičné podujatia ako stavanie mája či Jánske ohne alebo rôzne športové súťaže. Areál je v prevádzky od jari do jesene.

Adresa: rodinné sídlisko Holúbkova roveň

Telefón: + 421 948 484 883 / + 421 948 484 881


Šport & Aktivity

Vodné dielo Žilina

Miesto ako stvorené pre nekončené prechádzky, jazdy na bicykli, korčuliach či s kočíkom v ruke. Bonusom je nádherný západ slnka na brehu vodnej nádrže. Miesto, ktoré si získa vaše srdce. Zabehajte si, zahrajte beachvolejbal alebo minigolf a strávte deň na čerstvom vzduchu.

Pozor na tučniakov

Plávanie je tu zakázané. Nečudujte sa ale ak vo vode uvidíte členov klubu otužilcov a priateľov zimného plávania. Žilinskí tučniaci tu majú vstup povolený. Na svoje si na Vodnom diele prídu aj priaznivci rybolovu. Nádrž je domovom rôznych druhov rýb, avšak v úlovkoch najviac prevláda kapor a nosáľ.

Vyskúšajte jachting

Klub športového jachtingu predstavuje na Vodnom diele ďalšiu z aktivít, pri ktorej tuhne krv v žilách. Ak máte radi vodu, vodné športy a nebojíte sa adrenalínu, môžete vyskúšať jachting a windsurfing. S individuálnym prístupom inštruktora sa naučíte základom plavby na plachetnici či windsurfe.


Šport & Aktivity

Skate park Žilina

Pri Vodnom diele nájdete prvý žilinský skate park určený pre veľmi početnú komunitu skaterov a bikerov, ale aj odvážnych korčuliarov. Zaujímavosťou je, že vedenie Mesta Žilina si dalo záležať na názore tejto komunity a do poslednej chvíle, pred otvorením parku, s nimi konzultovalo zmeny. Skatepark je voľne prístupný pre každého milovníka jazdenia po rôznych prekážkach s adrenalínom v krvi.

Adresa: Skatepark Vodné dielo, Vodné dielo, 010 01 Žilina


Plte na Váhu

Počas rodinnej dovolenky v Malej Fatre sa nudiť určite nebudete. Vychutnajte si spolu s vašimi deťmi jedinečný zážitok na najdlhšej a najznámejšej slovenskej pltníckej rieke Váh. Dobrodružstvo a zábava je na pltiach zaručená.

Pltníci v krojoch

Počas plavby na plti sa zoznámite s množstvom kultúrnych, historických a prírodných zaujímavostí, ktoré ponúka 7 km dlhý úsek. Vašimi sprievodcami budú pltníci oblečení v krojoch, ktorí svojim výkladom spríjemnia nezabudnuteľnú plavbu. Plaviť sa začína z časti Bariérová (po zakúpení vstupeniek v Strečne je na toto miesto zabezpečený zvoz) a plavbu ukončíte v Strečne. Po dobrodružnej plavbe môžete absolvovať prehliadku hradu Strečno alebo absolvovať nenáročný výstup na Starý hrad.

Základné informácie:

  • Sezóna: 1. apríl – 31. október
  • Kapacita plte: 12 osôb
  • Čas plavby (v závislosti od vodného stavu): 50 – 75 min.

 

Adresa: Prvá pltnícka a raftingová spoločnosť s r. o., Ulica SNP 86, 013 24 Strečno

Web: www.plte-strecno.sk

Telefón: +421 907 196 999


Šport & Aktivity

Lanové parky

Lanové parky sa stali obľúbeným miestom relaxu aj na Slovensku. Radi prekonávate prekážky a nebojíte sa výšok? Navštívte niektorý z lanových parkov v Malej Fatre určených nielen pre deti, ale aj dospelých odvážlivcov.

 


Šport & Aktivity

Dino adventure park

Jediný lanový park v pohorí Malá Fatra je vybudovaný v centre obce Terchová a susedí s futbalovým štadiónom a Amfiteátrom nad Bôrami. Je situovaný v nádhernom prostredí borovicového lesa. Tešiť sa môžete na 40 minútový adrenalínový zážitok 3- 7 metrov nad zemou. Lanový park tvorí množstvo rôznorodých lanových prekážok a jeho súčasťou je aj systém viacerých lanoviek. Na dobrodružnej ceste vás budú sprevádzať imitácie dinosaurov. Zvoliť si môžete trasu pre deti alebo dospelých. Zábava v lanovom parku príde vhod napríklad aj po prechádzke Jánošíkovými dierami. Lanový park je svojou miernou náročnosťou vhodný pre všetky vekové kategórie.

Adresa: Dino Adventure Park Terchová, Sv. Martina 274, 013 06 Terchová

Web: www.dinoadventure.sk


Šport & Aktivity

Lanový park v lesoparku Chrasť

Dobrodružstvo priamo v obľúbenej časti Žiliny v lesoparku. Lanový park pre malých aj veľkých odvážlivcov v krásnom prostredí. Lesopark sa nachádza medzi sídliskami Vlčince a Solinky. Lanový park nájdete hneď za detským ihriskom. Môžete si vybrať z troch okruhov a vyskúšať si aj zoskok odvahy z výšky 12 m. Prejdenie okruhu trvá priemerne hodinu podľa šikovnosti každého jedného odvážlivca.

Adresa: Lanový park PRELES, Veľký diel, 010 01 Žilina

Web: www.lanovyparkpreles.sk


Adventure minigolf Žilina

Skvelú rodinnú zábavu ponúka priamo v centre Žiliny adventure golf. Na dráhach na vás čakajú terénne nerovnosti, vyvýšeniny, vodné prvky a piesočné bunkre. Nevšedný zážitok ponúka aj okolie dráh. Nájdete tu detailne vypracované imitácie skál, jaskyňu, živé rastliny, jazierko a najväčším zážitkom určite bude jedinečný výhľad cez presklené steny na panorámu historického centra Žiliny. Dostupné umiestnenie ihriska priamo v centre mesta Žilina v zábavno–obchodnom centre MIRAGE umožňuje celoročnú a celodennú prevádzku nezávislú od počasia.

Adresa: ADVENTURE MINI-GOLF, SC MIRAGE - 4. poschodie, Námestie A. Hlinku 7/B, 010 01 Žilina

Web: www.mini-golf.sk


Šport & Aktivity

Paragliding

Dovolenka na Slovenku je tým správnym miestom na splnenie snov. Skúste aj vy zabudnúť na strach a vyleťte do výšok, ktoré vám umožnia vychutnať si jedinečné pohľady na Malú Fatru.

Legendárny Straník

Paragliding si môžete vyskúšať zo Straníka, ktorý je ikonou termického lietania, právom nazývaný aj „kopec kopcov“. Práve toto miesto je označované ako najlepšie na výučbu lietania na Slovensku. Na prvý pohľad nevýrazný kopec, na ktorý sa bez problémov dostanete zo Žiliny alebo Tepličky nad Váhom má fantastickú polohu, ktorá umožňuje štartovať takmer na všetky smery a zároveň jeho okolie ponúka množstvo miest na bezpečné pristátie.

Lietanie vo dvojici

Neopakovateľný pocit absolútnej slobody zažijete počas tandemového letu. Skúsený tandemový inštruktor sedí za vami, riadi padák a sleduje všetko okolo seba. Vy si tak môžete plnými dúškami vychutnávať voľnosť, adrenalín, radosť, slobodu a krásu okolitej prírody.


Bike Park – Teplička nad Váhom

Všetci priaznivci adrenalínu, blata na bicykli a rýchlej jazdy zbystrite pozornosť alebo rovno si naleštite svoj dvojkolesový dopravný prostriedok a príďte do Tepličky nad Váhom. Nezabudnite si vziať so sebou prilbu, ktorá je v areáli povinná. Bike Park ponúka tréningovú trať na bicross a dirt jump. Neexistuje lepší spôsob strávenia voľného času s vašim bicyklom ako tu.

Otváracie hodiny:

Apríl - November:8:00 – 22:00

Lezecká stena K2

Lezecká stena K2 v Žiline je konštruovaná tak, aby spĺňala aj tie najprísnejšie požiadavky športových lezcov. Má výrazne členitý profil a s veľkým počtom chytov je najkvalitnejšou stenou na Slovensku. Pri tréningu tu môžete stretnúť špičku slovenského boulderingu. Lezecká časť je presklenou stenou prepojená s barom a ponúka tak možnosť sledovať extrémne lezecké výkony pri popíjaní obľúbeného drinku.

Adresa: Lezecká stena a kaviareň K2, Stará menza, Hečkova 6, 010 01 Žilina – Hliny V

Web: www.anatomic.sk


Šport & Aktivity

Escape room Jánošíkov príbeh

Čo je escape room ?
v preklade úniková izba, ktorá vám v časovom limite 60 – 90 minút prináša unikátny zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnete. Naša escape room je jedinečná svojím príbehom o Jurajovi Jánošíkovi. Vašou úlohou je lúštiť hádanky prostredníctvom indícií, ktoré vás privedú k spoznaniu príbehu o najznámejšom slovenskom zbojníkovi a k stratenému pokladu. Dokážeš prežiť život Juraja Jánošíka ? Príď si to vyskúšať.

Dobrodružná hra pre 1 – 5 osôb, vhodná aj pre rodiny s deťmi.
Prší ? Chceš zabiť nudu ? Nevieš čo zesebu? Už si bol všade ? Hybaj zažiť niečo nové.

Cena za skupinu: do 13:00 = 35 € / od 13:00 = 50 €

Hru odporúčame rezervovať vopred na tel. č. 0908 331 449.

Adresa: Turistické centrum Terchová, ul. Sv. Martina 1, 013 06 Terchová (na hlavnom ťahu pri križovatke do Lidla a Šípkovej)

Web: www.tic-terchova.sk

Telefón: +421 908 331 449


Escape ROOM

Hra o prežití, kde sa stávate hlavnou postavou uprostred príbehu. Na výber máte dve izby s dvoma rozličnými príbehmi : Horor alebo Lovestory. Cesta k slobode je len vo vašich rukách. Je len na vás a vašom tíme ako rýchlo dokážete uniknúť z priestoru plného prekážok, hlavolamov a hádaniek. Čas je váš najväčší nepriateľ. Na únik máte len 60 minút. Dokážete to?

Rezervácie na telefónnom čísle 0911 728 346 alebo mailom na info@noescape.sk

Adresa: Escape room, Orolská 1126, 010 01 Žilina

Web: www.noescape.sk

Telefón: +421 911 728 346

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.