Cyklotrasy

Cyklotrasy

Stovky kilometrov cyklotrás, od jednoduchých až po tie ktoré vás zdvihnú zo sedla. Vitajte v cykloraji Slovenska – regióne Malá Fatra. Trasy pre adrenalínových jazdcov i pre rodiny s deťmi, po rovinách aj horách. Vychutnajte si krásy prírody a nádherné výhľady zo sedla bicykla a pridajte sa k nadšencom cykloturistiky!

Najhustejšia sieť cyklotrás

Vedeli ste o tom, že najhustejšia sieť cyklotrás na území Slovenska sa nachádza práve v okolí Terchovej? Práve tu, oproti kostolu sa nachádza cyklistický bod, z ktorého vychádza najviac cyklotrás na Slovensku. Ak patríte medzi rekreačných cyklistov, alebo ste vyznávačmi náročnej horskej cyklistiky, určite si z bohatej ponuky cyklotrás vyberiete. Cyklistické trasy v okolí Žiliny, Terchovej, či Bystrickej doliny sú ako stvorené pre rodiny s deťmi i tých najnáročnejších cyklistov.

Cyklobus

Oprášte bicykle, namažte reťaze, dofúkajte gumy a odvezte sa so svojím dvojkolesovým tátošom k atraktívnym cyklotrasám.

Nenáročné rovinky po kvetmi zaliatymi lúkami, menšie stúpania s krásnymi výhľadmi, ale aj náročnejšie trasy pre skutočných milovníkov cyklistiky – Malá Fatra priam núti prísť a nasadnúť na sedlo bicykla. Vedeli ste, že vďaka približne 645 kilometrov trás hovoríme o skutočnom cykloraji pre cyklistov?

Aby bolo premiestňovanie s dvojkolesovým prostriedkom, čo najjednoduchšie aj v lete 2018 sú pre vás, vďaka podpore Žilinského samosprávneho kraja, pripravené cyklobusy.

Nenechajte si ujsť Kysuckú cyklomagistrálu (dostupnú zo zastávok Krásno nad Kysucou, Stará Bystrica a Nová Bystrica), Vodné dielo Žilina s cyklotrasou od hradu Strečno k Budatínskemu hradu (zo zastávky Varín), či cyklotrasy s krásnymi výhľadmi v podhorí Malej Fatry, alebo Kysuckej vrchoviny zo zastávok v Belej, Terchovej a Vrátnej.

Rezervujte si svoje miesto v cyklobuse a nestrachujte sa, že na vás nezvýši miesto. Objavovať región Malá Fatra zo sedla bicykla je ten najlepší spôsob!

Web: www.sadza.sk

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.