Veľký Rozsutec

Počas vašej dovolenky v Malej Fatre vám určite odporúčame absolvovať túru na Veľký Rozsutec. Odmenou za náročný výstup na jeho vrchol vám bude nezabudnuteľný výhľad.

Legenda o poklade

Veľký Rozsutec je často označovaný ako jeden z najkrajších vrchov na Slovensku. Je symbolom Malej Fatrey a svoje miesto má aj v logu Národného parku Malá Fatra. Jedna z legiend hovorí, že v okolí jeho vrchola sa nachádza poklad.

Vzácne rastliny a živočíchy

Túru na Veľký Rozsutec začnite v Štefanovej. Bez problémov sa sem dostanete autobusom alebo autom, ktoré môžete odstaviť na stráženom parkovisku. Prvá časť túry z osady Štefanová vedie po žltej turistickej trase na Podžiar. Odtiaľto pokračujte po modrej turistickej značke k sedlu Medzirozsutce. Zo sedla Medzirozsutce vedie na Veľký Rozsutec červená turistická značka. Vo vrcholových partiách sa môžu veľmi nebezpečné úseky vyskytnúť najmä v období jarného, resp. jesenného namŕzania. Vyskytujú sa tu vzácne a zriedkavé druhy flóry a fauny. Niektoré rastliny sú dokonca unikátne v rámci celého Slovenska. Na Veľkom Rozsutci (1610 m n.m.) si môžete vychutnať zaslúžený oddych a nádherné výhľady na okolitú prírodu.

Trvanie: 3 – 4 hodiny
Východiskový bod: Štefanová (zastávka SAD, parkovisko)
Cieľový bod: Štefanová (zastávka SAD, parkovisko)
Náročnosť: náročná

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.