Lyžovanie a zimná dovolenka

Oblasť Malej Fatry je vyhľadávaným miestom zimnej dovolenky na Slovensku.
Lyžovanie patrí aj u nás medzi najobľúbenejšie zimné športy. Podmienky, ktoré návštevníkom poskytujú naše lyžiarske strediská sú vhodné tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých a profesionálov.

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone ponúka lyžovačku skutočne pre všetkých. Jej 3 lokality majú celkom 12 km zjazdoviek. Okrem klasických lyží si tu prídu na svoje i priaznivci snowboardingu, bežeckého lyžovania , skialpu, či snowkitingu. Stredisko Ski Gavurky je vhodné najmä pre začiatočníkov a deti. Nachádza sa priamo v centre Terchovej a okrem dobrej zábavy ponúka aj možnosť občerstvenia priamo na svahu.

V dostupnej vzdialenosti sa nachádzajú kvalitné lyžiarske strediská Snowparadise Veľká Rača Oščadnica a SKI Park Kubínska Hoľa.
Spoločnosť RAW Vrátna vám ponúka komplexné služby pre vašu zimnú zábavu, či už ide o dovolenku alebo len víkend strávený na horách. Vyskúšajte skialp, lavínový či snežnicový program pod vedením skúsených inštruktorov.

V strediskovej škole Sport Academy Vrátna si môžete vybrať zo širokej škály kvalitných služieb – v ponuke je lyžiarska a snowboardová školapre začiatočníkov aj pokročilých, carvingový kurz, či kurz freeridu a skialpinizmu. Využiť tiež môžete babysitting pre deti od 2 rokov.

Lyžovanie a zimná dovolenka

Zimná turistika

Turistika má v zime zelenú! Uzávierka chodníkov je len v prípade nepriaznivého počasia, o ktorom každodenne informuje Horská záchranná služba Malá Fatra. Turistické chodníky na hrebeni sú značené zimným tyčovým značením, ktoré Vám pomôže v prípade väčšieho množstva snehu nájsť správnu cestu.

Hrebeň Malej Fatry

Zažite zimnú turistiku aj na hrebeni Malej Fatry. Vyvezte sa lanovkou do Snilovského sedla a kochajte sa okolitou zimnou rozprávkou. Vyberte sa na obľúbený Chleb, alebo Kriváň, prípadne sa prejdite ku Chate pod Chlebom na výbornú domácu kuchyňu.

Jánošíkove Diery

Jánošíkove diery sa v zime premenia na nádherné ľadové kráľovstvo, ktoré sa skutočne oplatí vidieť. Časť Dolné diery, ktorá je náučným chodníkom, je prístupná aj v zime. Nádherná turistika je nezabudnuteľným zážitkom. Túru začnite po modrej značke za hotelom Diery. Pokračujte až na salaš Podžiar , kde si môžete urobiť prestávku. Ak je miesto, ktoré sa v zime oplatí navštíviť sú to kúzelné ľadovo nádherné Jánošíkove diery.

Would you like tips for unforgettable experiences?

Subscribe to our newsletter and it will be our pleasure to send you the best tips, offers and events that make our region worth visiting.