Náučný chodník Jánošíkovým chotárom

Prejdite sa počas vašej dovolenky v Malej Fatre Jánošíkovým chotárom. Tento náučný chodník je vhodný na výlety počas celého roka. Určený je tak peším turistom, ako aj cykloturistom alebo lyžiarskym turistom.

Terchovské zaujímavosti

Náučný chodník Jánošíkovým chotárom bol obnovený v roku 2012. Na okružnej trase s dĺžkou 13,5 km sa na 10 informačných tabuliach dozviete zaujímavosti o Terchovej. Chodník začína aj končí v Terchovej a celú trasu prejdete za cca 6 hodín. Vedie menej náročným terénom terchovských kopaníc okolo doliny Struháreň v Kysuckej vrchovine, je situovaný severne od obce a tak ponúka jedinečné výhľady na okolitú krajinu. Trasu križujú ďalšie značené turistické chodníky s možnosťou zostupu alebo odbočenia počas výletu.

Rok na Terchovej

Počas prechádzky náučným chodníkom sa dozviete základné informácie o histórii Terchovej, nádhernej prírode, ktorá ju obklopuje. Nebude chýbať ani folklór a ľudová hudba a samozrejme ani najznámejší rodák Juraj Jánošík. Dozviete sa viac o živote pracovitých terchovských gazdov, chove oviec, výrobe tradičných syrov ako aj mnoho iných zaujímavých informácií.

Trvanie: 6 hodín
Východiskový bod: Terchová
Cieľový bod: Terchová
Náročnosť: nenáročná trasa vhodná aj pre rodiny s deťmi

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.