Vrátna – Šútovský vodopád – Vrátna

Národný park Malá Fatra ponúka skutočne obrovské množstvo možností na turistiku. Jednou z nich je aj výlet k Šútovskému vodopádu, ktorý sa pýši viacerými naj. Je najvyšší, najznámejší a podľa mnohých aj najkrajší. Urobte si počas vašej dovolenky na Slovensku výlet k nemu aj vy.

Osviežujúca sprcha

Šútovský vodopád sa nachádza vo výške 830 m n. m. Šútovský vodopád napájajú vody Šútovského potoka, ktorý pramení v zaujímavom skalnom útvare nazývanom Mojžišove pramene. Priamo nad vodopádom má potok šírku 2,5 metra. Celková výška vodopádu je 38 metrov a kvapky, ktoré dopadajú na zem tvoria v jeho okolí osviežujúcu sprchu.

Z Vrátnej k Šútovskému vodopádu a späť

Túra k Šútovskému vodopádu patrí k tým ťažším, hlavne čo sa týka dĺžky a prevýšenia. Nástup na chodník je z konečnej satnice KLD Chleb. Trasa pokračuje po zelenej turistickej značke na Chatu pod Chlebom, kde sa môžete občerstviť. Ďalej pokračujete po modrej turistickej k Mojžišovým prameňom a k Šútovskému vodopádu. Ak sa vyberiete na túto túru s deťmi, pokračujte od Šútovského vodopádu po modrej turistickej značke Šútovskou dolinou až do obce Šútovo. Odtiaľ sa môžete odviezť vlakom do obce Varín a pokračovať autobusom do Terchovej.

Trvanie: 5 – 6 hodín
Východiskový bod: KLD Chleb, chata Vrátna
Cieľový bod: KLD Chleb, chata Vrátna /železničná stanica Šútovo

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.