Nezbudská Lúčka – Chata pod Suchým – Chata Vrátna

Aj návštevou horských chát si môžete spestriť vašu dovolenku v regióne Malá Fatra. Vybrať sa môžete aj na celoročne otvorenú turistickú Chatu pod Suchým. Je prístupná z viacerých miest a dostanete sa na ňu peši, bicyklom a v zimnom období na lyžiach.

Jedna z najkrajších

Túra na Chatu pod Suchým po hrebeni Krivánskej Malej Fatry je jedna z najkrajších na Slovensku. Vedie po nezalesnenom hrebeni s výhľadom na turčiansku aj žilinskú stranu. Túru môžete začať zo Strečna, Nezbudskej Lúčky prípadne Varína po červenej turistickej značke. Cestou si môžete pozrieť Starý hrad. Z jeho zrúcanín si môžete vychutnať jedinečný výhľad na Domašínsky meander Váhu. Nenechajte sa odradiť počiatočným strmým výstupom od Starého hradu. Určite to zvládnete a po jeho prekonaní na vás čaká príjemná prechádzka až ku Chate pod Suchým.

Z Chaty pod Suchým do Chaty Vrátna

Úsek medzi Suchým a sedlom Priehyb patrí k najkrajším častiam malofatranskej hrebeňovej túry. Úzky chodník vás bude viesť pomedzi skalnaté útvary vypínajúce sa nad strmými svahmi. Od Suchého po hornú stanicu lanovky pod Snilovským sedlom budete miestami prechádzať cez hustý porast kosodreviny. Na konci trasy vás čaká veľmi strmý zostup ku Chate Vrátna. Orientačne je trasa prehľadná, vo vrcholových hôlnych partiách orientáciu uľahčuje tyčové značkovanie. Hrebeňovú túru vám odporúčame absolvovať len za vhodného počasia.

Trvanie: 4 – 5 hodín
Východiskový bod: Varín (Strečno), zastávka SAD, parkovisko
Cieľový bod: KLD Chleb (Chata Vrátna)zastávka SAD, parkovisko

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.