Lyžovanie a zimná dovolenka

Oblasť Malej Fatry je vyhľadávaným miestom zimnej dovolenky na Slovensku.
Lyžovanie patrí aj u nás medzi najobľúbenejšie zimné športy. Podmienky, ktoré návštevníkom poskytujú naše lyžiarske strediská sú vhodné tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých a profesionálov.

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone ponúka lyžovačku skutočne pre všetkých. Jej 3 lokality majú celkom 12 km zjazdoviek. Okrem klasických lyží si tu prídu na svoje i priaznivci snowboardingu, bežeckého lyžovania , skialpu, či snowkitingu. Stredisko Ski Gavurky je vhodné najmä pre začiatočníkov a deti. Nachádza sa priamo v centre Terchovej a okrem dobrej zábavy ponúka aj možnosť občerstvenia priamo na svahu.

V dostupnej vzdialenosti sa nachádzajú kvalitné lyžiarske strediská Snowparadise Veľká Rača Oščadnica a SKI Park Kubínska Hoľa.
Spoločnosť RAW Vrátna vám ponúka komplexné služby pre vašu zimnú zábavu, či už ide o dovolenku alebo len víkend strávený na horách. Vyskúšajte skialp, lavínový či snežnicový program pod vedením skúsených inštruktorov.

V strediskovej škole Sport Academy Vrátna si môžete vybrať zo širokej škály kvalitných služieb – v ponuke je lyžiarska a snowboardová školapre začiatočníkov aj pokročilých, carvingový kurz, či kurz freeridu a skialpinizmu. Využiť tiež môžete babysitting pre deti od 2 rokov.

Lyžovanie a zimná dovolenka

Zimná turistika

Turistika má v zime zelenú! Uzávierka chodníkov je len v prípade nepriaznivého počasia, o ktorom každodenne informuje Horská záchranná služba Malá Fatra. Turistické chodníky na hrebeni sú značené zimným tyčovým značením, ktoré Vám pomôže v prípade väčšieho množstva snehu nájsť správnu cestu.

Hrebeň Malej Fatry

Zažite zimnú turistiku aj na hrebeni Malej Fatry. Vyvezte sa lanovkou do Snilovského sedla a kochajte sa okolitou zimnou rozprávkou. Vyberte sa na obľúbený Chleb, alebo Kriváň, prípadne sa prejdite ku Chate pod Chlebom na výbornú domácu kuchyňu.

Jánošíkove Diery

Jánošíkove diery sa v zime premenia na nádherné ľadové kráľovstvo, ktoré sa skutočne oplatí vidieť. Časť Dolné diery, ktorá je náučným chodníkom, je prístupná aj v zime. Nádherná turistika je nezabudnuteľným zážitkom. Túru začnite po modrej značke za hotelom Diery. Pokračujte až na salaš Podžiar , kde si môžete urobiť prestávku. Ak je miesto, ktoré sa v zime oplatí navštíviť sú to kúzelné ľadovo nádherné Jánošíkove diery.

Ako na nezabudnuteľné zážitky

Prihláste ste sa k odberu newslettra a my vám vždy radi zašleme len tie najlepšie tipy, ponuky a udalosti, kvôli ktorým sa do nášho kraja oplatí zavítať.