Tipy na výlety

18.9.2015

Výber správnej aktivity uľahčia návštevníkom Malej Fatry Tipy na výlety

 

Žilina 18. septembra 2015 – Babie leto je v plnom prúde a vy plánujete navštíviť Malú Fatru a jej okolie? Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra vydala brožúru Tipy na výlety. Nájdete tu 17 overených turistických trás, 9 cyklotrás a viac ako 80 tipov na atrakcie s kontaktmi v Žiline, Terchovskej doline a na Kysuciach. Publikácia na 116 stranách okrem pestrých fotografií a máp ponúka  návod, ako stráviť dovolenku či voľný čas v Malej Fatre a jej okolí aktívne a zmysluplne.

„Brožúra vznikla z podnetu podnikateľských subjektov nášho regiónu, pretože  chcú poskytnúť svojim hosťom komplexný informačný materiál, ktorý by im uľahčil výber správnej aktivity v regióne a poskytol základné informácie o nej,“ uvádza riaditeľ organizácie  Peter Šimčák.

Národný park Malá Fatra a rozprávkové Kysuce ponúkajú 645 kilometrov cyklistických trás. Odporúčania pre adrenalínových jazdcov i pre rodiny s deťmi si môžete prezrieť aj vďaka praktickej mobilnej aplikácii pod názvom Cyklotrasy Malá Fatra. „Absolvovala som na bicykli Kysuckú magistrálu. Sú tu mosty ešte z čias Rakúsko-Uhorska. V Starej Bystrici je prvý slovenský orloj a Nová Bystrica je kúsok od skanzenu vo Vychylovke,“ vyznáva sa z pocitov 26-ročná vášnivá cyklistka Hanka z Demänovej.

Viac ako 280 kilometrov turistických chodníkov je určených nielen milovníkom jednoduchých prechádzok, ale na svoje si prídu aj nadšenci hrebeňoviek či ťažších trás s reťazami a rebríkmi. „Brožúra ponúka tri varianty na prechod jednej z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Malej Fatre – Jánošíkove diery. Nájdete tu aj tip na najobľúbenejšiu hrebeňovku  na Poludňový Grúň vedúcu až do Zázrivej,“ dodáva Šimčák.

Pokiaľ sa zaujímate o históriu a pamiatky, brožúra ponúka spoznávanie Žiliny so sprievodcom. Prehliadku mesta môžete absolvovať aj samostatne s mapou. O pamiatkach sa dozviete viac aj prostredníctvom QR kódu, ktorý je umiestnený na antikorovej tabuľke na konkrétnej budove.

Tipy na výlety v slovenskom, anglickom a poľskom jazyku nájdete v informačných centrách miest a obcí a ubytovacích zariadeniach, ktoré sú členmi OOCR Malá Fatra.