Malá Fatra v Gliwiciach

17.10.2016

Gliwice (Poľsko): V dňoch 14.-16.10.2016 sa konalo v poľskom meste Gliwice podujatie Slovenské dni.

Hlavnými organizátormi podujatia boli Honorárny konzulát Slovenskej republiky v Gliwiciach a zahraničné zastúpenie Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v Poľsku.

Za účasti 15 turistických subjektov a SACR, medzi ktorými nechýbal región Malá Fatra bolo pred odbornou i bežnou verejnosťou predstavené Slovensko, jeho turistická ponuka, ale aj tradičná gastronómia, pivo, víno a ľudová hudba.

Náš región mal na tomto podujatí silné zastúpenie. Turizmus – prírodu, kultúru, históriu, cyklistiku, ale namä zimnú dovolenku propagovala na podujatí oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra. Náš kultúrny poklad – Terchovskú muziku – zas výborne prezentovalo zoskupenie Púpov z kraja Jánošíka a skvelú gastronómiu prezentoval Pivovar Vŕšky s ponukou pív z prvého horského pivovaru a Terchovským gulášom.

Podujatie malo aj vďaka silnej podpore médií mimoriadnu odozvu u obyvateľov Gliwíc a okolia, ktorých záujem už v prvý deň prekonal očakávania všetkých zúčastnených subjektov.

Pevne veríme, že aj takéto podujatia pomôžu návštevnosti nášho regiónu a členov oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra.

Reportáž z podujatia si môžete pozrieť kliknutím na nasledujúci link:

http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/slowacja-na-rynku-w-gliwicach-warto-tu-zajrzec-w-niedziele/