Home PageDopravaDo regiónu

Do regiónu

Región Malá Fatra je situovaný na na severozápade Slovenska a administratívne patrí do Žilinského kraja. Zo západu ohraničuje Žilinský kraj Česká republika a zo severu Poľsko. Bránou do nášho regiónu a zároveň administratívnym sídlom kraja je Žilina.

Doprava Malá Fatra – Na dovolenku v Malej Fatre môžete prísť autom, vlakom. lietadlom, autobusom alebo aj na bicykli. Prajeme vám príjemný oddych a ničím nerušený relax.

Významná križovatka

Z dopravného hľadiska má Žilina veľký význam. Prechádzajú cez ňu európske cestné trasy v smere západ – východ (E 50), sever – juh (E 75). Žilinu s Bratislavou spája diaľnica D1. Dopravné spojenie (E 75) do Poľska bude dokončené v rokoch 2013 – 2014. Na trase D1 je plánovaná výstavba tunela Višňové – Dubná Skala, ktorý by mal urýchliť dopravné spojenie medzi Žilinou a Martinom.

Dôležitý železničný uzol

Ak sa k nám rozhodnete pricestovať vlakom, urobíte dobre. Žilina je systémom medzištátnych dráh napojená na európsky železničný systém. Vlakové linky v smere východ – západ (Bratislava - Trenčín – Žilina – Košice – Čierna nad Tisou; hranica ČR/SR – Púchov – Žilina – Košice – hranica SR/Ukrajina), sever – juh (Skalité – Čadca – Žilina – Martin – Banská Bystrica – Zvolen – Fiľakovo) premávajú pravidelne. Ak si budete chcieť urobiť výlet napríklad do Poľska, môžete. Zo Žiliny je priame napojenie na Poľsko traťou Žilina – Čadca – Zwardoň. Do Žiliny sa dostanete aj lietadlom. České aerolínie, a.s. prevádzkujú pravidelné linky na trase Žilina – Praha.

 

Nájdi trasu

Ako:   zobraziť nastavenia
From:
To: