Home PageČo robiťPodujatiaJánošíkove dni

Jánošíkove dni

Obec Terchová je známa čarokrásnou prírodou a folklórom. Preslávil ju nielen najznámejší rodák Juraj Jánošík, ale aj najväčší folklórny festival, ktorý sa tu organizuje už od začiatku 60. rokov minulého storočia.

Terchovský štátny sviatok

Jánošíkove dni sú festivalom, ktorý je právom označovaný za najväčší, najnavštevovanejší, najobľúbenejší. Domácimi nazývaný aj “terchovský štátny sviatok”. Monumentálny amfiteáter Nad bôrami, areál pod sochou Juraja Jánošíka a celá obec počas neho žije hudbou, umením, tradíciami, dobrým jedlom a zábavou. Popri dominantnom domácom, ale aj zahraničnom folklóre nechýba ani prezentácia iných hudobných žánrov. Ľudoví remeselníci predvádzajú svoju zručnosť, organizujú sa výstavy, školy remesiel. Obľúbené je aj rezanie dukáta s motívom Jánošíka, predstavovanie furmanov a premietanie filmov. Nechýba ohňostroj a ľudová veselica. Sobotňajší galaprogram tradične uzatvára vystúpenie Terchovského symfonického orchestra, ktorého vystúpenie môžete vidieť jedine tu. Posledný deň prechádza obcou konský vozový sprievod s muzikantmi.

V roku 2013 sa budú Jánošíkove dni konať v termíne 24. – 27. júla 2014.

Ak sa rozhodnete zostať v Terchovej dlhšie ako len počas Jánošíkových dní, určite neoľutujete. Nádherná príroda, rozprávkové zákutia a zurčiace vodopády, to všetko čaká na vás v Národnom parku Malá Fatra.