Home PageČo robiťLyžovanie a zimná dovolenkaZimná turistika

Zimná turistika

Aj v zimnej sezóne sú v Malej Fatre chodníky otvorené.

Uzávera chodníkov je len v prípade nepriaznivých podmienok (ľad, hrozba pádu lavín a podobne) a informuje o nej denne Horská zachranná služba Malá Fatra.

Aktuálne podmienky na horch si môžete pozrieť na stránkach Horskej záchrannej služby.

 www.hzs.sk

Turistické chodníky na hrebeni sú značené zimným tyčovým značením, ktoré Vám pomôže v prípade väčšieho množstva snehu nájsť správnu cestu.

Zoznam turistických trás nájdete na našich stránkach: www.regionmalafatra.sk/co-robit/turistika

Hrebeň Malej Fatry

Zažite zimnú turistiku aj na hrebeni Malej Fatry. Vyvezte sa lanovkou do Snilovského sedla za 10 minút a kochajte sa okolitou zimnou rozprávkou. Vyberte sa na obľúbený Chleb, alebo Kriváň, prípadne sa prejdite ku Chate pod Chlebom na výbornú domácu kuchyňu.

Jánošíkove Diery

Celkový čas: 1:35 h
Celkové stúpanie: 260 m
Ak ste zdatný turista, určite nevynechajte zimnú turistiku v Jánošíkových dierach. Časť Dolné diery, ktorá je náučným chodníkom, je prístupná aj v zime. Nádherná turistika je nezabudnuteľným zážitkom. Túru začnite po modrej značke za hotelom Diery (575 m n. m.). Pokračujte až na salaš Podžiar (715 m n. m.), kde si môžete urobiť prestávku. Naspäť choďte rovnakou trasou. Alternatívou, ktorú však odporúčame v zime len so sprievodcom, je trasa cez Nové diery nahor a Dolnými dierami späť.