Home PageČo robiťCyklistikaCykloturistika

Cykloturistika

Cykloturistika; autor: chatauhorcik.sk

Ak aj vy patríte k tým, ktorí svoj voľný čas trávia na dvoch kolesách, počas dovolenky v Malej Fatre dostane váš dvojkolesový tátoš riadne zabrať.
Nájdete tu cyklotrasy pre náročnejších, ale aj víkendových cyklistov. Na niektoré z nich môžete zobrať aj vaše deti. Krásnu panorámu CHKO Kysuce si môžete vychutnať na cyklotrase okolo Vodnej nádrže Nová Bystrica až do Múzea Kysuckej dediny - skanzenu vo Vychylovke.
Bicyklom sa dostanete napríklad aj na turistickú chatu Pod Suchým (1 075 m n.m.), kde sa môžete občerstviť a vychutnať si pritom výhľad do žilinskej kotliny.
Rodiny s deťmi si určite obľúbia nenáročnú a príjemnú trasu okolo Vodného diela Žilina.

Vedeli ste o tom, že najhustejšia sieť cyklotrás na území Slovenska sa nachádza v okolí Terchovej. V Terchovej priamo oproti kostolu sa nachádza cyklistický bod, z ktorého vychádza najviac cyklotrás na Slovensku. Núkajú sa tak možnosti nielen pre rekreačných cykloturistov, ale aj aj pre vyznávačov náročnej horskej cyklistiky.

OOCR Malá Fatra vydala v roku 2013 Cyklomapu – Región Malá Fatra a Kysuce. Mapu si môžete zakúpiť v Turistických informačných kanceláriách v našom regióne.

Autorské práva na Cyklomapu – Región Malá Fatra a Kysuce vlastní OOCR Malá Fatra.  Akékoľvek použitie mapy, jej častí, rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií či grafov akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom bez písomného povolenia OOCR Malá Fatra je zakázané.
 

Novinka: mobilná aplikácia

Stiahnite si novú cyklo aplikáciu s mapami trás v regióne Malá Fatra do svojho mobilu aj vy a dajte vášmu dvojkolesovému tátošovi počas dovolenky v Malej Fatre riadne zabrať.

Cyklistické trasy Cyklopodujatia Mobilná aplikácia
Cyklistické trasy Cyklopodujatia Mobilná aplikácia